HER ŞEY TÜRKİYE İÇİN…


Türkiyemiz zor zamanlardan geçiyor. Ne zaman kolay bir dönemi oldu ki? En iyi dediğimiz dönemlerde sessizce aleyhimizde planlamalar yapıp zor durumlarda bırakmadılar mı? Yaşadığımız coğrafya kolay bir coğrafya değil. Birçok medeniyetin battığı ve doğduğu bir coğrafya. Tarihin hiçbir dönemi yok ki sakin yaşam sürülsün… Burada ayakta kalmayı da bilmiş bir milletiz. Allah’ın izniyle kıyamete kadar da buradayız.

Suriye’de, Irak’ta, Libya’da veya başka bir ülkede ne işimiz var diyerek Türkiyemizin güçlenmesini sağlama şansımız yok. Sorunsuz yaşamayı herkes ister. Kim sorunla, savaşla, ölümle yaşamak ister ki?

Ülke olarak kendimiz sorun çıkarmaya çalışmıyoruz. Suriye’ye okyanus ötesinden ABD neden geldi diyor muyuz? Rusya’nın ne işi var orada? Almanya, İngiltere, Fransa ve diğerlerinin bir elleri her zaman orada. Suriye’de, Irak’ta bütün Ortadoğu’da, Kafkasya’da, Libya’da diğer Afrika ülkelerinde sorunları çıkaranlar onlar. Yanı başımızda Suriye’de yaşayanalar Türkiyemizin geleceğini çok yakından ilgilendiriyor.

Geçmişten günümüze konferanslara, yazılan strateji raporlarına, tarih kitaplarına, bölgesel raporlara ve ilgili tüm kaynaklara bakıldığında hep nihai amacı Türkiye olan planlamalar var. Eğer bu konulara biraz ilgi duyuyorsak görmeme şansımız yok. Yakın dönemlerde ülke içinde yaşadıklarımız tazeliklerini koruyor.

ABD, Rusya, İngiltere, İsrail ve bilumum gelişmiş ülkeler bir plan dahilinde Suriye’deler. Bunlar tarafından yapılan etnik temizliğin amacı da belli. BOP planlaması işlemeye devam ediyor. Suriye’de iç karışıklık ve etnik temizlikten sonra parçalara ayrılarak devletçikler oluşturulacağı söyleniyor. Aynen Irak’ta, Libya’da, İran’da ve diğer bazı ülkelerde olduğu gibi. Bu devletlerin nihai amacı ise İsrail’e hizmet ediyor. Arz-ı Mev’ud denildiğinde bilmeyenler, neden Suriye’deyiz diyebilirler. Ama bunları bilmeliyiz…

Yapılan etnik temizlik neticesinde şuanda ülkemizde 4-5 milyon Suriyeli mülteci bulunuyor. 1.5 milyon ise sınırlarımıza yakın yerlerde sıkışmış durumdalar. Rusya desteğiyle Esed kovalıyor, onlar kaçıyor. ABD, İngiltere, Fransa, Almanya ise güya seyirci… Yani bir devlet kendi insanlarını katlediyor. Devletimizin yetkililerinin de söyledikleri gibi yeni eklenecek mültecileri artık kabul edebilir durumda değiliz.

Rusya ve Esed terör guruplarıyla mücadele ediyoruz yalanı atıyorlar. Halbuki bu yazıyı hazırlarken, 03.03.2020 gecesinde, İdlib’in kuzeyindeki Fua kasabasına düzenlenen hava saldırısında 11 sivilin hayatını kaybettiği paylaşıldı. Neden kadın, çoluk çocuk ayırımı yapmadan siviller katlediliyor? Dünya’nın gözü önündeki bu katliamlara hem insani hem de devletimizi düşünerek bizler ses çıkarıyoruz.

Derdimiz Suriye’deki sivil katliamlarını durdurup, yenilerini kabul etmediğimiz gibi bize sığınmış olanları da ülkelerine göndermek.

Ayrıca Irak’tan Akdeniz’e çıkacak bir terör koridoru oluşturulmak isteniyor. Yani burada kurulacak terör devletlerine nefes aldırıp Türkiyemizi kuşatmaya devam edecekler.  

Biz ülke olarak bunu şimdi seyredersek gelecekte çok pişman olacağız. Libya’da bulunmamızın sebebi de ülkemizin geleceğidir. Sanıyor musunuz ki Suriye’de yaşananlar Libya ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Akdeniz’de aradığımız doğal gazla, petrolle, hidrokarbonla ilgili değil!

Geçmişte iç ve dış politika ile ilgili hatalar, eksiklikler yapılmış olabilir. Zaman bunların hesaplaşılması zamanı değil. Yakın bir zaman içerisinde seçime girmiyoruz. Farklı siyasi görüşe sahip olanların birbirini sevme zorunlulukları yok. Ancak kendi çıkarlarımız doğrultusunda Türkiye’yi ilgilendiren konularda ayrılıkçı davranamayız.

Kahraman Mehmetçiklerimiz birçok cephede canı pahasına mücadele ediyor. Savaşıyorlar. ABD ve Rusya’nın aslında anlaşmış olduğu ortada. Hal böyleyken kendi içimizde iç çekişmelere yol açacak konulardan uzaklaşmalıyız.

Güvende yaşayabileceğimiz bir tane TÜRKİYEMİZ var. Başka hiçbir yere gidemeyiz. Farklılıkları öne çıkarmak, kişisel ve siyasal çekişmelerin hesabını bu zor zamanlarda görmek yerine, BİRLİK ve BERABERLİK içinde olmalıyız. Her şey Türkiyemiz için. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti…

Previous VAKIFLAR BÖLGE MÜDÜRÜ HÜSEYİN COŞAR ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
Next TÜRKİYE’NİN KORONAVİRÜS İLE İMTİHANI…