Lisans Tezlerini Başarı ile Sundular


Fakültemiz Bahçe Bitkileri öğrencileri 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda mezuniyet çalışmalarını tamamladılar. Son sınıfın Güz ve Bahar dönemlerinde, iki ayrı tez çalışması olarak yürüttükleri çalışmalarının son dönemlerinde poster sunumları yaptılar.

Hanife Kayak, Kahraman Kemerci, Adıgüzel Yılmaz ve Celile Sude Yüksel isimli öğrenciler Doç. Dr. Halil Demir ile birlikte lisans tezlerini tamamladılar.

Hanife Kayak “Farklı Budama Uygulamalarının Şili Biberi Yetiştiriciliğinde Verim ve Kalite Üzerine Etkileri”, Kahraman Kemerci “Farklı Su Kısıtı Uygulamalarının Brokoli Yetiştiriciliğinde Verim ve Kalite Üzerine Etkileri”, Celile Sude Yüksel “Farklı Budama Uygulamalarının Dolma Biber Yetiştiriciliğinde Verim ve Kalite Üzerine Etkileri” ve Adıgüzel Yılmaz “Farklı Su Kısıtı Uygulamalarının Lahana Yetiştiriciliğinde Verim ve Kalite Üzerine Etkileri” başlıklı çalışmalarını sundular.

2021 yılı Ekim ayında başladıkları çalışmalarını yaklaşık 8 ay sürdüren öğrenciler bitkilerin sulanması, gübrelenmesi, budama ve farklı kültürel uygulamaların tamamını kendileri gerçekleştirdiler.

Kendilerine meslek yaşamlarında başarılar diliyoruz.

Previous SERADA KORNİŞON/DİKENLİ HIYAR YETİŞTİRİCİLİĞİ
Next Buğday Tarlalarına Dikkat!