Prof.Dr.BURHANETTİN HACICAFEROĞLU ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU


Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulunda Bahar yarıyılı “Kariyer Söyleşileri”nin ilk konuğu Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu’ydu. Karşılıklı etkileşim halinde samimi şekilde gerçekleştirilen Söyleşi, öğrencilerin ufkunu genişletme açısından önemliydi. Hem akademik hem de bürokratk tecrübeler kazandığını ve bu tecrübelerinden gençlerin yararlanmasını hedeflediğini söyleyen Hacıcaferoğlu Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde yapılan çalışmalardan bahsetti. Hacıcaferoğlu, Bakanlığın Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) olarak hem yurt faaliyetleri hem de spor faaliyetlerini yürüttüğünü belirterek “Gençleri ilgilendiren birçok faaliyetlerimiz bulunuyor. Antalya İl Müdürlüğü olarak sizlerin yararlanabileceği birçok faaliyetimiz var. Farklı temalı gençlik kamplarımızdan yararlanabileceğiniz gibi değişik projeler sunarak destekler de alabilirsiniz. Bakanlığımızın web adresini ziyaret ederek duyuruları takip ediniz. Her şey gençlerimizin geleceği için.” dedi.

Elmalı’da şimdilik 9 farklı spor dalında gençlere yönelik eğitim verdiklerini, spor salonumuzda bu imkanlardan yararlanmalarını istediklerini ifade eden İl Müdürü Hacıcaferoğlu, sizlerden gelecek talepler doğrultusunda diğer kurumlarla iş birliği ile taleplere cevap vermeye çalışacaklarını söyleyerek, Antalyaspor-Fenerbahçe maçına öğrencilerin talebine göre belirli sayıda öğrenciyi götürebileceklerini belirtti. KYK Yurdu konusunda gelen sorulara karşın ise şunları söyledi: “Elmalı’da yıllardır çözülemeyen yurt probleminiz olduğunu biliyorum. Barınma imkanı olmadığından kız ve erkek arkadaşlarınızın kayıt yaptırmadan veya daha sonra buradan ayrıldıklarını duyuyoruz. Buraya yurt konusunu da yakından ele almaya geldim. Sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu konuda Bakanlığın ilgili birimlerine taleplerinizi iletip mağduriyetinizi gidermeye çalışacağız.”

Söyleşi sonrasında Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Halil Demir tarafından Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu’na katılımlarından ve katkılarından dolayı teşekkür edilerek günün anısına bir hediye taktim edildi.

Loading

Previous SÖKECEĞİMİZ BAHÇELERİ KURMAYALIM
Next 2020 PATARA YILI HAYIRLI OLSUN